2019 Results

Thanks to everyone who came out to run, walk, dash, and volunteer! Preliminary results are below.

If we are missing your time please email us at jjtrailrace@gmail.com and we will fix it!

Note: we are aware of an issue with times and finish order and we are working to fix it. If you know your time let us know via email. We have our photos from the finish line and we are going through each finisher to make sure results are accurate. Thanks for your patience.

        5k - Overall
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 94 Luis Francisco Mahopac, NY M40-49 47 17:33.7
2 158 Avidan Purtillo Mt Kisco M19-29 27 17:44.0
3 31 Alexander Horn Brooklyn, NY M30-39 32 17:50.6
4 22 Thomas Dachik North Salem, NY M14-18 15 18:01.3
5 26 Max Goodman South Salem, NY M14-18 16 18:06.1
6 251 Tommy Nohilly Goldens Bridge, NY M50-59 52 19:07.4
7 39 William McArthur South Salem, NY M40-49 41 19:17.4
8 135 Gilles Bensabeur Purdys, NY M40-49 41 19:24.9
9 110 David Lovejoy Katonah, NY M14-18 16 19:45.8
10 100 Jeppe Jarnit-Bjergsoe Brooklyn, NY M40-49 43 19:50.4
11 18 Kelsey Crawford Waccabuc, NY F14-18 15 20:09.6
12 45 Clodagh McGroary Goldens Bridge, NY F14-18 17 20:10.0
13 536 Todd Henrich South Salem, NY M50-59 50 20:25.0
14 93 Lindsey Felling Larchmont, NY F30-39 35 20:31.1
15 92 John Felling Larchmont, NY M30-39 39 20:31.5
16 163 Bryce Baird-Taylor M14-18 16 20:54.4
17 34 Lars Klein Mount Kisco, NY M40-49 40 20:59.0
18 534 Tom Curley South Salem, NY M40-49 40 21:24.7
19 16 Andrew Condon Katonah, NY M13U 11 21:33.7
20 148 Jason Colvin Bedford Hills, NY M40-49 47 21:39.8
21 65 Bryce Walsh Katonah, NY M14-18 15 21:54.7
22 535 Brian Clinton New York, NY M40-49 40 21:59.8
23 538 Justin Barry M13U 13 22:03.2
24 70 Ian Wiatric South Salem, NY M14-18 17 22:07.9
25 79 Charlie Buri South Salem, NY M13U 12 22:09.0
26 540 Max Miaslia M14-18 17 22:10.4
27 27 John Goodrow Mahopac, NY M50-59 50 22:13.2
28 114 EVAN MOREFIELD Katonah, NY M14-18 16 22:16.6
29 106 Jonathan Lenchner Rye, NY M50-59 59 22:22.8
30 537 Michael Giardina South Salem, NY M14-18 16 22:30.0
31 28 Peter Gressler Goldens Bridge, NY M14-18 15 22:36.7
32 13 Gabriel Brecher Katonah, NY M40-49 40 22:37.0
33 161 Jessica Hooper F14-18 16 22:37.9
34 78 Chad Buri South Salem, NY M40-49 41 22:38.2
35 528 Sara Jurman F19-29 20 22:39.2
36 36 Adam Llanos Katonah, NY M13U 13 22:47.2
37 35 Eugene Leeds Cross River, NY M30-39 37 22:53.7
38 69 Stuart Weitzman Cross River, NY M40-49 45 22:55.1
39 141 Larry Martin Cross River, NY M40-49 47 23:00.6
40 61 Justin Stanford Katonah, NY M40-49 42 23:03.1
41 44 Ciara McGroary Goldens Bridge, NY F13U 13 23:17.0
42 111 Jackson McGuire Pound Ridge, NY M14-18 14 23:22.6
43 5 Zachary Bertin Pleasantville, NY M14-18 14 23:41.3
44 76 Eddie Bazinet Carmel, NY M30-39 30 23:48.0
45 3 Otto Berkes Bedford Hills, NY M50-59 56 23:50.4
46 125 Jacob Tabs Katonah, NY M14-18 18 23:51.4
47 166 Steven Ast M40-49 44 23:56.7
48 90 Todd Dias Mahopac, NY M40-49 45 24:08.6
49 30 Jeremy Hill Waccabuc, NY M40-49 46 24:14.1
50 51 Quinn Oates South Salem, NY F13U 13 24:21.1
51 101 Sandra Johnson Katonah, NY F40-49 49 24:31.6
52 143 John Ngbokoli White Plains, NY M40-49 43 24:32.3
53 25 Claudia Ebert Darien, CT F30-39 36 24:33.7
54 55 Lauren Pollak Bedford Hills, NY F14-18 18 24:34.9
55 17 Cameron Crawford Waccabuc, NY F14-18 17 24:41.2
56 160 Caroline Williams F14-18 17 24:41.5
57 133 Neil Weiss Larchmont, NY M50-59 57 24:48.1
58 6 Jackson Bieber Katonah, NY M13U 12 24:56.0
59 7 Sydney Bieber Katonah, NY F14-18 15 24:58.6
60 74 Agnieszka Baginska Bedford Hills, NY F40-49 43 25:02.0
61 169 Byron Wilson South Salem, NY M13U 13 25:04.2
62 47 Kevin McPartland Cross River, NY M40-49 41 25:09.9
63 164 Ken Corello M50-59 53 25:13.3
64 132 Maria Vlasak Stamford, CT F50-59 53 25:14.3
65 145 Jonathan Walerys Katonah, NY M14-18 15 25:16.9
66 530 Benamin Bakel M13U 12 25:22.2
67 122 Richard Rebori Waccabuc, NY M40-49 40 25:31.7
68 149 Denise Doran Pleasantville, NY F40-49 44 25:33.8
69 63 Cristian Vicente Katonah, NY M14-18 16 25:35.4
70 54 Chris Piazza Katonah, NY M50-59 51 25:40.7
71 118 Robert Patchen New Rochelle, NY M50-59 50 25:42.2
72 50 Aiden Oates South Salem, NY M14-18 15 25:44.1
73 84 Beth Cleary White Plains, NY F40-49 49 25:48.1
74 99 Elliot Jarnit-Bjergsoe Brooklyn, NY M13U 12 25:48.7
75 151 Ryan Marder Greenwich, CT M14-18 15 25:50.2
76 105 Jeffrey Koenig Katonah, NY M40-49 42 25:51.5
77 96 Frank Gray Yonkers, NY M30-39 38 25:53.0
78 146 Steven Zoeller Lagrangeville, NY M50-59 58 25:57.7
79 14 Brian Collins Carmel, NY M40-49 45 26:11.9
80 11 Devin Braun Katonah, NY M14-18 14 26:12.4
81 38 Evan Lucieer Hopewell Junction, NYM30-39 36 26:29.1
82 156 David Vogel Scarsdale, NY M50-59 50 26:34.2
83 81 Lenny Canora Stamford, CT M50-59 56 26:38.4
84 71 Steve Wilkinson Somers, NY M50-59 51 26:42.7
85 12 Erich Braun Katonah, NY M50-59 54 26:47.7
86 72 Lee Willett South Salem, NY M50-59 56 26:48.7
87 49 Igor Nepomnyashchiy Hartsdale, NY M30-39 37 26:50.9
88 4 Mark Bertin Pleasantville, NY M50-59 51 26:55.2
89 150 Alex Kozersky Mount Kisco, NY M40-49 49 27:02.7
90 529 Alex Hooper M14-18 14 27:08.7
91 104 Theo Klagsbrun Katonah, NY M13U 13 27:26.8
92 533 Megan Newhouse F30-39 36 27:28.7
93 33 Mia Jacobson Katonah, NY F13U 12 27:30.4
94 64 Amelia Walsh Katonah, NY F14-18 15 27:31.1
95 58 Joseph Sansone Hawthorne, NY M50-59 51 27:31.8
96 102 David Klagsbrun Katonah, NY M40-49 46 27:58.8
97 103 Eli Klagsbrun Katonah, NY M13U 10 28:02.4
98 147 Andrea Danalewich South Salem, NY F30-39 35 28:11.5
99 15 Kendra Collins Carmel, NY F40-49 47 28:12.4
100 134 Tom Zeeman Greenwich, CT M60-69 65 28:13.0
101 56 Kate Poltrack Bedford Hills, NY F30-39 37 28:15.9
102 117 DAVID OLTMAN Katonah, NY M60-69 60 28:19.6
103 113 Tzaddi Mckenzie Danbury, CT M30-39 39 28:25.8
104 83 Fidel Ceus Spring Valley, NY M30-39 36 28:26.9
105 20 Julie Creech Katonah, NY F40-49 45 28:30.6
106 75 Tara Barrie New Rochelle, NY F30-39 39 28:38.0
107 77 Allison Bickler South Salem, NY F30-39 37 28:41.0
108 138 Carleigh Fraley South Salem, NY F30-39 36 28:43.4
109 137 Susan Burke South Salem, NY F50-59 54 28:47.1
110 155 Patty Stevens Katonah, NY F50-59 50 28:47.8
111 107 Catherine Liegey South Salem, NY F19-29 29 28:55.5
112 126 Mark Tabs Katonah, NY M40-49 48 29:30.6
113 120 Jill Patricio Greenwich, CT F50-59 50 29:40.1
114 119 Ana Patricio Greenwich, CT F13U 13 29:41.6
115 153 Sarah Popescu Stamford, CT F40-49 44 29:51.7
116 165 Chris Oberhammer M50-59 58 29:52.9
117 19 Augustus Creech Katonah, NY M13U 8 29:53.5
118 129 Stephanie Tobin Waccabuc, NY F50-59 53 29:54.7
119 86 Michelle David South Salem, NY F50-59 51 30:03.2
120 518 Alyson Castillo F40-49 45 30:06.4
121 525 Melissa Termyna F30-39 38 30:11.8
122 123 Renee Scapperotti North Salem, NY F50-59 51 30:12.2
123 89 Sue Depietro Gibbsboro, NJ F40-49 48 30:14.2
124 2 Olivia Berenson South Salem, NY F14-18 16 30:16.0
125 42 James Mcgough Mahopac, NY M70-79 72 30:19.7
126 167 Roger Cunha M40-49 45 30:32.6
127 154 Mark Stevens Katonah, NY M13U 11 30:33.1
128 60 William Seibert Ridgefield, CT M40-49 48 30:51.8
129 144 Henryk Walerys Katonah, NY M50-59 59 30:54.6
130 152 John Popescu Stamford, CT M13U 8 31:01.1
131 136 Sidney Bensabeur Purdys, NY F13U 13 31:02.4
132 80 Jennifer Campagna Katonah, NY F30-39 38 31:09.6
133 539 Jeff Alper M14-18 16 31:38.1
134 43 Aidan McGroary Goldens Bridge, NY M14-18 17 31:56.1
135 53 Karen Panzirer Katonah, NY F40-49 49 32:10.9
136 142 Paige Martin Cross River, NY F14-18 14 32:18.8
137 162 Jerre Skeats F50-59 52 32:28.3
138 112 Mark McGuire Pound Ridge, NY M40-49 44 32:29.4
139 46 Dennis McGroary Goldens Bridge, NY M40-49 48 32:30.0
140 128 Jeffrey Tepper Brewster, NY M50-59 56 32:42.1
141 23 John Davitt Wilton, CT M40-49 47 32:44.6
142 24 William Davitt Wilton, CT M13U 11 33:09.4
143 157 Jennifer Zogg North Salem, NY F40-49 43 33:48.2
144 170 Andrew Chasen M50-59 54 34:22.9
145 40 Brendan McCormick South Salem, NY M50-59 57 34:34.3
146 32 Leah Jacobson Katonah, NY F40-49 43 34:34.9
147 124 Sal Serio Mahopac, NY M30-39 31 34:51.0
148 127 Kat Tambor Cross River, NY F50-59 50 35:00.6
149 109 Mark Loftus Baldwin Place, NY M50-59 58 35:05.7
150 21 Matt Dachik North Salem, NY M40-49 43 35:28.5
151 517 Leo Castillo M40-49 43 35:38.5
152 121 Lara Patricio Greenwich, CT F14-18 16 35:52.9
153 159 Edward Tyrrell M60-69 66 36:01.3
154 29 Mark Grossman Brookfield, CT M40-49 45 36:03.4
155 37 ANNA LOEB South Salem, NY F50-59 50 36:03.9
156 140 Lawrence Koppl Katonah, NY M60-69 62 36:33.2
157 526 Thomas McShane M60-69 60 36:40.1
158 91 William Donnelly Ridgefield, CT M40-49 43 36:40.6
159 116 Jeffrey Muti Katonah, NY M50-59 54 36:41.4
160 95 Charles Frankel Katonah, NY M50-59 53 36:42.4
161 57 Brian Rooney Katonah, NY M50-59 53 37:01.7
162 532 Jeff Thompson M40-49 40 37:40.7
163 66 Ari Weisfelner Katonah, NY M40-49 44 37:50.4
164 82 Toni Ann Canora Stamford, CT F40-49 49 38:42.0
165 131 Gaurang Trivedi South Salem, NY M40-49 45 38:56.0
166 97 Christopher Gulotta White Plains, NY M50-59 58 38:58.6
167 168 Larry Mango M40-49 49 39:03.7
168 88 Nic Denyer South Salem, NY M50-59 55 39:05.4
5k - F13U - Female
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 44 Ciara McGroary Goldens Bridge, NY F13U 13 23:17.0
2 51 Quinn Oates South Salem, NY F13U 13 24:21.1
3 33 Mia Jacobson Katonah, NY F13U 12 27:30.4
4 119 Ana Patricio Greenwich, CT F13U 13 29:41.6
5 136 Sidney Bensabeur Purdys, NY F13U 13 31:02.4
5k - F14-18 - Female
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 45 Clodagh McGroary Goldens Bridge, NY F14-18 17 20:10.0
2 161 Jessica Hooper F14-18 16 22:37.9
3 55 Lauren Pollak Bedford Hills, NY F14-18 18 24:34.9
4 17 Cameron Crawford Waccabuc, NY F14-18 17 24:41.2
5 160 Caroline Williams F14-18 17 24:41.5
6 7 Sydney Bieber Katonah, NY F14-18 15 24:58.6
7 64 Amelia Walsh Katonah, NY F14-18 15 27:31.1
8 2 Olivia Berenson South Salem, NY F14-18 16 30:16.0
9 142 Paige Martin Cross River, NY F14-18 14 32:18.8
10 121 Lara Patricio Greenwich, CT F14-18 16 35:52.9
5k - F19-29 - Female
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 528 Sara Jurman F19-29 20 22:39.2
2 107 Catherine Liegey South Salem, NY F19-29 29 28:55.5
5k - F30-39 - Female
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 93 Lindsey Felling Larchmont, NY F30-39 35 20:31.1
2 25 Claudia Ebert Darien, CT F30-39 36 24:33.7
3 533 Megan Newhouse F30-39 36 27:28.7
4 147 Andrea Danalewich South Salem, NY F30-39 35 28:11.5
5 56 Kate Poltrack Bedford Hills, NY F30-39 37 28:15.9
6 75 Tara Barrie New Rochelle, NY F30-39 39 28:38.0
7 77 Allison Bickler South Salem, NY F30-39 37 28:41.0
8 138 Carleigh Fraley South Salem, NY F30-39 36 28:43.4
9 525 Melissa Termyna F30-39 38 30:11.8
10 80 Jennifer Campagna Katonah, NY F30-39 38 31:09.6
5k - F40-49 - Female
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 101 Sandra Johnson Katonah, NY F40-49 49 24:31.6
2 74 Agnieszka Baginska Bedford Hills, NY F40-49 43 25:02.0
3 149 Denise Doran Pleasantville, NY F40-49 44 25:33.8
4 84 Beth Cleary White Plains, NY F40-49 49 25:48.1
5 15 Kendra Collins Carmel, NY F40-49 47 28:12.4
6 20 Julie Creech Katonah, NY F40-49 45 28:30.6
7 153 Sarah Popescu Stamford, CT F40-49 44 29:51.7
8 518 Alyson Castillo F40-49 45 30:06.4
9 89 Sue Depietro Gibbsboro, NJ F40-49 48 30:14.2
10 53 Karen Panzirer Katonah, NY F40-49 49 32:10.9
11 157 Jennifer Zogg North Salem, NY F40-49 43 33:48.2
12 32 Leah Jacobson Katonah, NY F40-49 43 34:34.9
13 82 Toni Ann Canora Stamford, CT F40-49 49 38:42.0
5k - F50-59 - Female
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 132 Maria Vlasak Stamford, CT F50-59 53 25:14.3
2 137 Susan Burke South Salem, NY F50-59 54 28:47.1
3 155 Patty Stevens Katonah, NY F50-59 50 28:47.8
4 120 Jill Patricio Greenwich, CT F50-59 50 29:40.1
5 129 Stephanie Tobin Waccabuc, NY F50-59 53 29:54.7
6 86 Michelle David South Salem, NY F50-59 51 30:03.2
7 123 Renee Scapperotti North Salem, NY F50-59 51 30:12.2
8 162 Jerre Skeats F50-59 52 32:28.3
9 127 Kat Tambor Cross River, NY F50-59 50 35:00.6
10 37 ANNA LOEB South Salem, NY F50-59 50 36:03.9
5k - M13U - Male
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 16 Andrew Condon Katonah, NY M13U 11 21:33.7
2 538 Justin Barry M13U 13 22:03.2
3 79 Charlie Buri South Salem, NY M13U 12 22:09.0
4 36 Adam Llanos Katonah, NY M13U 13 22:47.2
5 6 Jackson Bieber Katonah, NY M13U 12 24:56.0
6 169 Byron Wilson M13U 13 25:04.2
7 530 Benamin Bakel M13U 12 25:22.2
8 99 Elliot Jarnit-Bjergsoe Brooklyn, NY M13U 12 25:48.7
9 104 Theo Klagsbrun Katonah, NY M13U 13 27:26.8
10 103 Eli Klagsbrun Katonah, NY M13U 10 28:02.4
11 19 Augustus Creech Katonah, NY M13U 8 29:53.5
12 154 Mark Stevens Katonah, NY M13U 11 30:33.1
13 152 John Popescu Stamford, CT M13U 8 31:01.1
14 24 William Davitt Wilton, CT M13U 11 33:09.4
5k - M14-18 - Male
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 22 Thomas Dachik North Salem, NY M14-18 15 18:01.3
2 26 Max Goodman South Salem, NY M14-18 16 18:06.1
3 110 David Lovejoy Katonah, NY M14-18 16 19:45.8
4 163 Bryce Baird-Taylor M14-18 16 20:54.4
5 65 Bryce Walsh Katonah, NY M14-18 15 21:54.7
6 70 Ian Wiatric South Salem, NY M14-18 17 22:07.9
7 540 Max Miaslia M14-18 17 22:10.4
8 114 EVAN MOREFIELD Katonah, NY M14-18 16 22:16.6
9 537 Michael Giardina M14-18 16 22:30.0
10 28 Peter Gressler Goldens Bridge, NY M14-18 15 22:36.7
11 111 Jackson McGuire Pound Ridge, NY M14-18 14 23:22.6
12 5 Zachary Bertin Pleasantville, NY M14-18 14 23:41.3
13 125 Jacob Tabs Katonah, NY M14-18 18 23:51.4
14 145 Jonathan Walerys Katonah, NY M14-18 15 25:16.9
15 63 Cristian Vicente Katonah, NY M14-18 16 25:35.4
16 50 Aiden Oates South Salem, NY M14-18 15 25:44.1
17 151 Ryan Marder Greenwich, CT M14-18 15 25:50.2
18 11 Devin Braun Katonah, NY M14-18 14 26:12.4
19 529 Alex Hooper M14-18 14 27:08.7
20 539 Jeff Alper M14-18 16 31:38.1
21 43 Aidan McGroary Goldens Bridge, NY M14-18 17 31:56.1
5k - M19-29 - Male
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 158 Avidan Purtillo M19-29 27 17:44.0
5k - M30-39 - Male
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 31 Alexander Horn Brooklyn, NY M30-39 32 17:50.6
2 92 John Felling Larchmont, NY M30-39 39 20:31.5
3 35 Eugene Leeds Cross River, NY M30-39 37 22:53.7
4 76 Eddie Bazinet Carmel, NY M30-39 30 23:48.0
5 96 Frank Gray Yonkers, NY M30-39 38 25:53.0
6 38 Evan Lucieer Hopewell Junction, NYM30-39 36 26:29.1
7 49 Igor Nepomnyashchiy Hartsdale, NY M30-39 37 26:50.9
8 113 Tzaddi Mckenzie Danbury, CT M30-39 39 28:25.8
9 83 Fidel Ceus Spring Valley, NY M30-39 36 28:26.9
10 124 Sal Serio Mahopac, NY M30-39 31 34:51.0
5k - M40-49 - Male
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 39 William McArthur South Salem, NY M40-49 41 19:17.4
2 135 Gilles Bensabeur Purdys, NY M40-49 41 19:24.9
3 100 Jeppe Jarnit-Bjergsoe Brooklyn, NY M40-49 43 19:50.4
4 34 Lars Klein Mount Kisco, NY M40-49 40 20:59.0
5 534 Tom Curley M40-49 40 21:24.7
6 148 Jason Colvin Bedford Hills, NY M40-49 47 21:39.8
7 535 Brian Clinton M40-49 40 21:59.8
8 13 Gabriel Brecher Katonah, NY M40-49 40 22:37.0
9 78 Chad Buri South Salem, NY M40-49 41 22:38.2
10 69 Stuart Weitzman Cross River, NY M40-49 45 22:55.1
11 141 Larry Martin Cross River, NY M40-49 47 23:00.6
12 61 Justin Stanford Katonah, NY M40-49 42 23:03.1
13 166 Steven Ast M40-49 44 23:56.7
14 90 Todd Dias Mahopac, NY M40-49 45 24:08.6
15 30 Jeremy Hill Waccabuc, NY M40-49 46 24:14.1
16 143 John Ngbokoli White Plains, NY M40-49 43 24:32.3
17 47 Kevin McPartland Cross River, NY M40-49 41 25:09.9
18 122 Richard Rebori Waccabuc, NY M40-49 40 25:31.7
19 105 Jeffrey Koenig Katonah, NY M40-49 42 25:51.5
20 14 Brian Collins Carmel, NY M40-49 45 26:11.9
21 150 Alex Kozersky Mount Kisco, NY M40-49 49 27:02.7
22 102 David Klagsbrun Katonah, NY M40-49 46 27:58.8
23 126 Mark Tabs Katonah, NY M40-49 48 29:30.6
24 167 Roger Cunha M40-49 45 30:32.6
25 60 William Seibert Ridgefield, CT M40-49 48 30:51.8
26 112 Mark McGuire Pound Ridge, NY M40-49 44 32:29.4
27 46 Dennis McGroary Goldens Bridge, NY M40-49 48 32:30.0
28 23 John Davitt Wilton, CT M40-49 47 32:44.6
29 21 Matt Dachik North Salem, NY M40-49 43 35:28.5
30 517 Leo Castillo M40-49 43 35:38.5
31 29 Mark Grossman Brookfield, CT M40-49 45 36:03.4
32 91 William Donnelly Ridgefield, CT M40-49 43 36:40.6
33 532 Jeff Thompson M40-49 40 37:40.7
34 66 Ari Weisfelner Katonah, NY M40-49 44 37:50.4
35 131 Gaurang Trivedi South Salem, NY M40-49 45 38:56.0
36 168 Larry Mango M40-49 49 39:03.7
5k - M50-59 - Male
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 251 Tommy Nohilly Goldens Bridge, NY M50-59 52 19:07.4
2 536 Todd Hendrich M50-59 50 20:25.0
3 27 John Goodrow Mahopac, NY M50-59 50 22:13.2
4 106 Jonathan Lenchner Rye, NY M50-59 59 22:22.8
5 3 Otto Berkes Bedford Hills, NY M50-59 56 23:50.4
6 133 Neil Weiss Larchmont, NY M50-59 57 24:48.1
7 164 Ken Corello M50-59 53 25:13.3
8 54 Chris Piazza Katonah, NY M50-59 51 25:40.7
9 118 Robert Patchen New Rochelle, NY M50-59 50 25:42.2
10 146 Steven Zoeller Lagrangeville, NY M50-59 58 25:57.7
11 156 David Vogel Scarsdale, NY M50-59 50 26:34.2
12 81 Lenny Canora Stamford, CT M50-59 56 26:38.4
13 71 Steve Wilkinson Somers, NY M50-59 51 26:42.7
14 12 Erich Braun Katonah, NY M50-59 54 26:47.7
15 72 Lee Willett South Salem, NY M50-59 56 26:48.7
16 4 Mark Bertin Pleasantville, NY M50-59 51 26:55.2
17 58 Joseph Sansone Hawthorne, NY M50-59 51 27:31.8
18 165 Chris Oberhammer M50-59 58 29:52.9
19 144 Henryk Walerys Katonah, NY M50-59 59 30:54.6
20 128 Jeffrey Tepper Brewster, NY M50-59 56 32:42.1
21 170 Andrew Chasen M50-59 54 34:22.9
22 40 Brendan McCormick South Salem, NY M50-59 57 34:34.3
23 109 Mark Loftus Baldwin Place, NY M50-59 58 35:05.7
24 116 Jeffrey Muti Katonah, NY M50-59 54 36:41.4
25 95 Charles Frankel Katonah, NY M50-59 53 36:42.4
26 57 Brian Rooney Katonah, NY M50-59 53 37:01.7
27 97 Christopher Gulotta White Plains, NY M50-59 58 38:58.6
28 88 Nic Denyer South Salem, NY M50-59 55 39:05.4
5k - M60-69 - Male
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 134 Tom Zeeman Greenwich, CT M60-69 65 28:13.0
2 117 DAVID OLTMAN Katonah, NY M60-69 60 28:19.6
3 159 Edward Tyrrell M60-69 66 36:01.3
4 140 Lawrence Koppl Katonah, NY M60-69 62 36:33.2
5 526 Thomas McShane M60-69 60 36:40.1
5k - M70-79 - Male
Place Bib Name Team name Category Age Time
1 42 James Mcgough Mahopac, NY M70-79 72 30:19.7
2 421 Johnathan Staab New Rochelle, NY M70-79 73


4k Jay Walk - Overall
Bib Name Team name Gender Time
424 Martin Denny South Salem, NY Male 24:13.9
423 Kieran Denny South Salem, NY Male 24:34.0
425 Tara Denny South Salem, NY Female 24:37.1
414 Griffin Creech Katonah, NY Male 24:43.5
413 Boone Creech Katonah, NY Male 24:53.2
402 Alyssa Cohen Cross River, NY Female 25:11.8
406 Noah Goldman Cross River, NY Male 25:14.2
429 Dan Welsh Male 25:38.4
527 Kitley Covill Female 25:38.8
428 Elizabeth McGoldrick Female 26:23.4
427 Mirian Bertin Female 26:23.8
407 Hilda Gressler Goldens Bridge, NY Female 26:49.3
440 Sara Hooper Female 26:55.7
403 Anne Foray Katonah, NY Female 27:32.5
426 Phyllis Bertin Female 28:11.8
422 April Landshof Ridgefield, CT Female 32:32.7
416 Ermelinda Francisco Mahopac, NY Female 33:53.6
401 Caggie Bradford Katonah, NY Female
404 Jacob Friedman Carmel, NY Male
405 Ari Goldman Cross River, NY Male
408 Christine Kahn Carmel, NY Female
409 Maeve McGroary Goldens Bridge, NY Female
410 Morgan Panzirer Katonah, NY Female
411 Maggie Simonelli New York, NY Female
412 KATE CONWAY South Salem, NY Female
415 Linda Ellrodt South Salem, NY Female
417 Timi Parsons South Salem, NY Female
418 Amy Rhodes Katonah, NY Female
419 Beverly Scott South Salem, NY Female
420 George Scott South Salem, NY Male
531 Ashley Murphy Female

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *